Płyn do czyszczenia biżuterii

Jak zadbać o biżuterię? 

Biżuteria jest nieodłącznym elementem ozdobnym zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kolczyki, pierścionki, sygnety, czy łańcuszki towarzyszą modzie od zawsze. Biżuteria najczęściej wykonywana jest z metali szlachetnych, takich jak srebro i złoto. Wraz z upływem czasu ozdoby te tracą jednak blask oraz brudzą się. Wtedy należy o nie zadbać i  w odpowiedni sposób wyczyścić. 

Aby jednak do starzenia się biżuterii zbyt prędko nie doszło, należy przechowywać ją w odpowiedni sposób. Zaleca się oddzielenie od siebie wyrobów jubilerskich tak, by nie uległy urazom mechanicznym,  na przykład ścieraniu się czy rysowaniu. Można włożyć je do osobnych woreczków, a potem włożyć do kuferka, bądź komódki, by uchronić je przed wilgocią oraz innymi czynnikami. 

Płyn do czyszczenia biżuterii

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które służą do odczyszczenia naszych wyrobów jubilerskich. Są to małe buteleczki o średniej pojemności 70 mililitrów. Ich cena waha się między 7, a 10 złotych. Użycie preparatu jest również bardzo proste. Biżuterię, która nadaje się do wyczyszczenia wkłada się do roztworu danego płynu, lub przeciera bezpośrednio namoczoną w preparacie ściereczką. 

Sprawdź także: https://comparic.pl/

Inne sposoby czyszczenia biżuterii

Istnieje również wiele sprawdzonych domowych metod czyszczenia biżuterii. 

Jednym z nich jest czyszczenie wyrobów jubilerskich za pomocą szczoteczki oraz pasty do zębów. Do tego zabiegu nie można stosować past z granulkami, ponieważ mogą one zarysować biżuterie. Miękką szczoteczką z odrobiną specyfiku należy wypolerować wyrób jubilerski, opłukać ciepłą wodą, a następnie wytrzeć do sucha. 

Kolejnym sposobem jest czyszczenie biżuterii za pomocą soli kuchennej oraz sody oczyszczonej. Do wyłożonej folią aluminiową miseczki należy wlać gorącą wodę oraz rozpuścić w niej dwie łyżeczki soli kuchennej oraz sody oczyszczonej. Zabrudzona biżuteria powinna leżeć w roztworze około piętnastu minut. Można wspomóc się miękką szczoteczką do zębów. Następnie należy opłukać w ciepłej wodzie oraz wytrzeć do sucha. 

Polecamy sklep: https://www.lights.com.pl/