Aranżacje wnętrz industrialnych

W przypadku starych budynków poprzemysłowych, które adaptowane są na lokale mieszkalne warto pomyśleć o aranżacji wnętrz w stylu industrialnym. Zresztą ta stylistyką doskonale sprawdza się również w nowych budynkach. Zaznaczmy jednak od razu, że industrialne aranżacje wnętrz ze względu na chłodny klimat nie przypadną każdemu do gustu. Motywem przewodnim jest prostota.

Typowy indystrial

Elementy aranżacji wnętrz to elementy konstrukcyjne budynku. Beton, cegła, szkło czy metal to najczęściej stosowane materiały w stylu industrialnym. Za ich pomocą można stworzyć niepowtarzalny klimat. Jeśli zaś chodzi o urządzanie wnętrz to najważniejsze jest zachowanie umiaru. Meble powinny być oparte na prostej geometrii, nie można przesadzać z ich ilością. Rzecz jasna dopuszczalne jest stosowanie mocniejszych akcentów kolorystycznych czy tkanin.

sofa

Wnętrza w stylu industrialnym to wnętrza o dużej przestrzeni zapełnionej światłem. Cechą charakterystyczną są duże przeszklenia. Styl industrialny stawia na otwarte przestrzenie. Kuchnia, salon czy hol tworzą jedną całość. Poprzez odmienne materiały budowlane można jednak wyróżnić poszczególne funkcje pomieszczenia. Cegła na ścianach salonu, terakotowa podłoga w kuchni czy betonowa w salonie. W sklepach budowlanych znajdziemy z łatwością materiały imitując beton, drewno czy szkło. Styl industrialny to też odpowiednio dopasowane meble. Nie bójmy się stosować starych drewnianych mebli w połączeniu z nowoczesną stylistką przedmiotów. Nie zapominajmy tez o odpowiednim graniu oświetleniem.