Aranżacje wnętrz w stylu klasycznym, kolonialnym i romantycznym

Wielu z nas przymierzając się do urządzania domu chciałoby zaaranżować go w swoim ulubionym stylu. Dla jednych najważniejsza jest elegancja i tradycja. Dla innych zaś miejsce, gdzie będzie wiele pamiątek z przeszłości. A jeszcze inni pragną romantycznego wnętrza.

Styl klasyczny

Tym, dla których najważniejszy jest dobry smak i elegancja warto polecić styl klasyczny. Jest to wygodny i pełen tradycji wystrój pomieszczeń. Charakteryzujący się mocnymi meblami, naturalnymi dodatkami i dobrymi jakościowo materiałami. Jak i umiarkowanie zastosowanymi dodatkami. Gdzie wszystkie element wystroju są ze sobą harmonijnie powiązane dając poczucie elegancji, symetrii i dobrego smaku. To aranżacje wnętrz w kolorach beżu, bieli, błękitu, zieleni i szarości.

widok

Trochę podobny do klasycznego jest styl kolonialny. To bardzo ciekawa propozycja aranżacji wnętrz, bo łączy ze sobą założenia stylu klasycznego i dodatkowo wprowadza swoje założenia. Dotyczą one np. ozdób, które są pamiątkami. W stylu klasycznym najczęściej ozdobami były obrazu. A w stylu kolonialnym są nimi pamiątki przywiezione np. z podróży, czy otrzymane od bliskich osób. Meble są masywne, drogie tkaniny z motywami zwierzęcymi i egzotyczne materiały wykończeniowe dopełniają całości. Inny od wspomnianych wyżej jest styl romantyczny. Jest to bardzo ciepły i przytulny styl. Pełen lekkości dzięki jasnym meblom, zwiewnym tkaninom, dywanom podłogowym i wszechobecnym pastelowym barwom. To wnętrze z licznymi ozdobami, poduszkami i narzutami. Miłego romantycznego nastroju dostarcza także oświetlenie.