Harmonia i elegancja czyli nowoczesne mieszkanie

Zdarza się, że urządzając nowe mieszkanie tracimy krocie pieniędzy, kupując dekoracje, które następnie okazują się zupełnie nieprzydatne lub kompletnie nie pasują do reszty wystroju całości mieszkania. Właśnie dlatego dekoratorzy wnętrz tworzą specjalne poradniki i inspiracje, które mają pomóc w rozsądnym planowaniu przestrzeni mieszkalno – użytkowej.

Zestawy meblowe

Rozwiązanie to stanowi bez wątpienia bardzo prosty jednak nadzwyczaj skuteczny sposób na ciekawe wnętrze w wielu pomieszczeniach mieszkalnych. Zamiast poszukiwać odpowiednich mebli w jednym i drugim sklepie, narzekając wciąż, że tu nie pasuje kolor, a tam nieco różni się styl i forma nam nie do końca odpowiada, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepów, dotyczącą zestawów meblowych.

Takich produktów jest w dzisiejszej ofercie wręcz całe mnóstwo, a każdy z nich zawiera elementy wykonane dokładnie tym samym stylem, co sprawia, że nie trzeba martwić się o dobieranie kolejnych elementów. Jest to nieskomplikowany i bardzo chętnie wykorzystywany sposób na stworzenie ciekawej przestrzeni użytkowej, ponieważ pozwala za jednym razem wypełnić cały pokój meblami, które doskonale do siebie pasują i w odpowiedni sposób harmonizują.

Jeżeli nie chcemy, aby całe wnętrze było jednolite, warto pomyśleć o dodatkowych dekoracjach, które wyróżnią się na tle wyposażenia. Można wykorzystać w tym celu kolorowe figurki, pomyśleć o eleganckich lampach, postawić na kwiatki doniczkowe, które zapewnią mnóstwo zieleni. Warto też zdecydować się na wyjątkową ozdobę ścienną, która na pewno urozmaici całość wystroju.

Jeśli urządzamy biuro lub mieszkanie, w którym rzadko jesteśmy to warto jest udekorować je sztucznymi kwiatami. Te z wyższej półki wyglądają naprawdę bardzo realistycznie. Dzięki temu będziemy mieli ciekawie wykończone mieszkanie, a nie będziemy musieli się martwić o pielęgnację roślin.

przyklad-nowoczesnego-mieszkania

Fototapety i obrazy ścienne

Puste ściany zawsze będą w mniejszym lub większym stopniu rzucały się w oczy. Jeżeli jednak coś na tych ścianach zamieścimy na pewno zdołamy zmienić ich obraz i ogólne postrzeganie i na pewno każdy zwróci na nie uwagę. Obrazów w sklepach z wyposażeniem domowym jest bardzo wiele. Nie są to być może jakieś wybitne dzieła wielkich artystów, jednak ciekawe pejzaże i nowoczesne motywy robią wrażenie, potrafią zainteresować i doskonale działają na wyobraźnię.

Jeżeli obrazy to dla nas zbyt mało, być może odpowiednim rozwiązaniem okaże się ciekawa fototapeta. Położona na całej ścianie nie obejdzie się bez komentarza i ciekawej dyskusji na temat przedstawionego na niej motywu. Warto obraz na fototapecie wybrać w taki sposób, aby się wyróżniał, ale jednocześnie pasował do reszty wyposażenia. Celem powinno być tutaj zapewnienie efektu spójności i wprowadzenia do wnętrza dobrej atmosfery, przy jednoczesnym ożywieniu pomieszczenia.

Wiele sklepów internetowych oferuje wizualizacje, które pomogą nam zobaczyć jak będzie wyglądała fototapeta czy obraz w danym pomieszczeniu.