Jak skutecznie i małym nakładem nadać optycznie więcej przestrzeni małemu mieszkaniu?

Mieszkania o małym metrażu mogą mieć swój urok. I będą go miały tym więcej, im bardziej zadbamy o to, by optycznie czuć się w nich jak najlepiej. Nawet jeśli przestrzeni praktycznie nie mamy za wiele, mamy i tak proste zabiegi, dzięki którym możemy sobie ugrać sporo luzui odetchnąć z poczuciem, że mamy do czynienia z bardziej przestrzennym oraz odpowiadającym naszym potrzebom miejscu. I tak, jeśli chodzi o konkretne działania, które możemy podjąć, powiedzmy sobie od razu. Jest w czym wybierać. W zasadzie to nie ma wątpliwości co do tego,
że mamy do czynienia z bardzo dużym polem do popisu. Wystarczy tylko odpalić wyobraźnię.
No i trochę domowy budżet. Ale to przy każdym urządzaniu wnętrz raczej nieunikniona sprawa.

Warto zagrać lustrem

lustro

To jeden z najprostszych i jednocześnie najlepiej sprawdzających się zabiegów, jeśli chodzi o powiększenie wnętrza. Na przykład, garderoba na ścianie z lustrzanymi drzwiami, nada pewnej głębi samemu pomieszczeniu. To dobry pomysł, ponieważ dodatkowo jesteśmy w stanie skorzystać z lustra na przykład przy przebieraniu się. A i tak nie będzie nas przytłaczała przestrzeń. Inny zabieg, bardzo dobrze sprawdzający się w salonach to umieszczenie lustra nad głową na ścianie, powyżej linii kanapy. Takie działanie na pewno może i nada salonowi jeszcze bardziej przestronnego charakteru.

Jasne barwy

jasna ścianaGeneralnie jest taka tendencja, jeśli chodzi o kolorystykę, że mamy do czynienia z nadawaniem przestrzeni wszędzie tam, gdzie mamy dużo słonecznego światła lub dodatkowo, jasną kolorystykę na ścianach i suficie. Jeśli tylko zdecydujemy się na jasne kolory ścian, już możemy sporo ugrać. Taki zabieg, w połączeniu z ciemnymi meblami, nadaje kontrastu. A już połączenie jasnej kolorystyki ścian z jasnymi meblami – to dopiero coś. Można też dodać odpowiednie dekoracje ścian z obrazami, które optycznie powiększą przestrzeń – przykładowo takie obrazy do pokoju czy może plakaty jak http://plakatynasciany.pl/dekoracje/plakaty-do-salonu/?

Modułowe meble

To kolejny patent, który paradoksalnie, choć absorbuje przestrzeń, to jednak pozwala ją w maksymalny sposób wykorzystać. Chodzi tu o to, że modułowe rozwiązania będą na pewno ciekawie sprawdzały się w wielu kwestiach. Na przykład, przy małej kuchni, jesteśmy w stanie zmaksymalizować potencjał szaf i szafek, z powodzeniem ukrywając wszelkie niezbędne sprzęty tam, gdzie ich miejsce. Bez poczucia panującego w kuchni permanentnie bałaganu.

Oświetlenie mieszkania

Bardzo wiele zależy także od źródeł światła, które zastosujemy. Jeśli na przykład mamy kuchnię w ciemnych barwach, sprawdzi się świetnie oświetlenie typu punktowego, które pomoże odpowiednio doświetlić strategiczne miejsca wpisane w kuchenną przestrzeń. Czasem też warto zastosować podświetlenie sufitu, które nada przestronności salonowi lub pokojowi z aneksem kuchennym. To są proste i sprawdzone sposoby, które na pewno przełożą się na całkowite zadowolenie z efektu końcowego, w postaci doskonale powiększonego optycznie wnętrza.

Sposobów mamy całe mnóstwo, a w dobie tak swobodnego dostępu do sieci internetowej, po prostu trudno byłoby nie znaleźć jakiejkolwiek informacji,mogącej potem przydać się w kontekście tego, jak chcemy urządzić konkretne wnętrze. Więc jeżeli tylko mamy trochę czasu i chęci, z pewnością będziemy w stanie zapewnić sobie idealne rezultaty, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.