Jakie dekoracje ścian sprawdzą się najlepiej w pokoju nastolatka?

Trudno nadążyć za gustem i zachciankami nastolatków, bo zmieniają się one jak w kalejdoskopie. Trudno czasami też nadążyć za tym, jak zmieniają się trendy jeśli chodzi o rynek dekoracyjny. Nastolatek to wymagający odbiorca, który chce podkreślić za wszelką cenę swoją indywidualność.

I to trzeba zdecydowanie umożliwić, nie ma co do tego nawet najmniejszych wątpliwości. Aranżacja pokoju będzie zatem pełniła nie tylko funkcję estetyczną, będzie też ważna na poziomie przynależności. Jeśli nastolatek czuje się w swoich czterech ścianach komfortowo, u siebie, ma to doskonałe przełożenie na nastrój i szeroko rozumiane podejście do świata i ludzi.

Ściana zainteresowań

Tu wszystko zależy od tego, co konkretnie jest największą pasją czy hobby. Dyscyplina sportowa, zdjęcia sportowców, ulubionych klubów – to jedne z przykładów. Ale wiadomo, że nie każdy nastolatek pasjonuje się sportem. Może to być naprawdę pełen przekrój rozwiązań, jeśli chodzi o to co znajdziemy na ścianach, naprawdę będziemy mogli się popisać nie lada opcjami. Kreatywność jest tu wskazana, a przede wszystkim trzeba pamiętać, by ustalać wszystko z samym zainteresowanym, urządzanie pokoju wbrew gustowi czy bez konsultacji, będzie tylko powodem do niepotrzebnego, większego konfliktu. Wzorów nie brakuje – plakaty młodzieżowe dla nastolatków są bardzo popularne, z wyborem nie ma problemu. W koncu czy ktoś zna nastolatka, który nie wieszałby choć jednego plakatu w swoim pokoju?

Szablony i gotowce

W sklepach z artykułami dekoracyjnymi można dzisiaj znaleźć całe mnóstwo szablonów, które będziemy mogli swobodnie wykorzystać. Plusy – po pierwsze mamy do czynienia z bardzo prostym działaniem. To znaczy – jeśli chodzi o sam proces – po prostu przykładamy sobie szablon do ściany. Przytrzymujemy ręką albo wykorzystujemy masę mocującą lub taśmę malarską, żeby szablon był stabilny. Następnie malujemy – nie tylko farbą w aerozolu, bo mamy też do wyboru specjalne dekoracyjne farby. W każdym razie, efektem jest bardzo szybki rezultat – nanieść szablon można naprawdę błyskawicznie.

Dekoracje w 3D

Bardzo modny trend w ostatnich latach, ewidentnie przypadający do gustu różnym osobom. Jeśli chodzi o różnego rodzaju dekoracje trójwymiarowe. I tu, na szczególną uwagę zasługuje fakt, ze mamy pełną gamę. Prawdziwa dowolność. Mogą to być wzory geometryczne, inne graficzne motywy. Mnóstwo, mnóstwo inspirujących i bardzo ciekawych opcji. To po prostu doskonały patent na to, by nadać pokojowi totalnie wyjątkowego charakteru.

Postaw na kolory

Tutaj chodzi o zagranie barwą ścian. Kontrasty, żywe kolory. Nawet do takiego stopnia, by każda ściana miała inny odcień. Takie łączenia mogą być naprawdę niesamowicie efektowne, w związku z tym mamy naprawdę świetne pole do popisu. Warto poprzeglądać inspiracje zawarte w różnego rodzaju katalogach i przykładowych opcjach, które znajdziemy w Internecie.

Niekończąca się inspiracja

Tak naprawdę, nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że dzięki internetowi wszystkie poszukiwania są dzisiaj prostsze, szybsze i bardziej skuteczne. Nawet w przypadku inspiracji na pokój dla nastolatka, mamy do czynienia z wieloma opcjami. To po prostu świetne rozwiązanie i nie ma dyskusji, jeśli chcesz ciekawie urządzić pokój dla dziecka, które jest już nastolatkiem, masz bardzo ułatwione zadanie. Przekonaj się jak znaleźć mnóstwo ciekawych i wartych rozważenia rozwiązań, dzięki jednemu tylko, prostemu i sprawnemu wyszukiwaniu.