Styl wnętrza – 3 najpopularniejsze wybory Polaków

Wybór stylu, w jakim będzie zaaranżowane mieszkanie, zależy jest od wielu czynników. W grę wchodzi to, co jest aktualnie modne, to, co określa charakter osoby i rzeczy, którymi lubi się otaczać. Decyzja o tym, jak będzie wyglądało wnętrze powinna być przemyślana. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie dopasować do siebie meble, dodatki i wszystkie elementy składające się na wystrój pomieszczeń. W Polsce królują trzy style na urządzenie wnętrza.

„Less is more”, czyli uporządkowany minimalizm

Wnętrza o nieco surowym klimacie, prostych formach i kontrastujących kolorach – tak opisuje się minimalizm. Choć wnętrza minimalistyczne kojarzą się z bielą i czernią, to coraz częściej wybiera się odważniejsze barwy, które ocieplają nieco całą aranżacje. W tym roku największym trendy powiązanym z minimalizmem jest połączenie bieli z czerwonymi dodatkami. Sam styl charakteryzuje się perfekcyjnym porządkiem, niewielką ilością mebli o prostych liniach, które często pozbawione są uchwytów, aby nie zaburzać całej koncepcji zakładającej, że to bryła powinna przykuwać uwagę, a nie detale lub dekoracje na niej się znajdujące. Minimalizm sprawia, że przestrzeń jest otwarta i harmonijna, dlatego wybierany jest nie tylko w aranżacji nowych pomieszczeń, ale coraz częściej mieszkań w kamienicach i starszych budynkach.

gwiazdki

Elegancko i z przepychem, czyli wszystko o glamour

Pikowane, duże i wygodne skórzane kanapy, obszerne fotele, lustra w bogato zdobionych ramach i kwintesencja stylu – kryształowe żyrandole – to elementy, bez których wnętrze glamour nie może istnieć. Cechy charakterystyczne tego stylu to ukazanie bogactwa i splendoru z wyczuciem gustu i smakiem. Dodatki powinny mieć wysokie cechy dekoracyjne, jednak ich zbiór musi ze sobą harmonizować i współgrać. Najczęściej wybieraną aranżacją jest klasyczne połączenie bieli i czerni, ze zdecydowaną przewagą drugiego koloru. Bazą dla elementów zdobniczych jest wzorzysta tapeta i długie zasłony z błyszczącego materiału. Dodatki w kolorze złota, srebra lub niezwykle modnej w tym sezonie miedzi pełnią funkcję dekoracyjną, ale również rozjaśniającą wnętrze. Przesadny glamour prezentuje przepych, jednak wysublimowana wersja aranżacji w tym stylu stworzy przytulne i funkcjonalne wnętrze. Ciekawe dekoracje do takiego wnętrza znajdziemy np. na:

https://www.dekorolka.pl/fototapety-czarno-biale
https://obrazynasciany.pl/obrazy/do-salonu/

posciel

Adaptacja loftu, czyli o nowym trendy, które rośnie w siłę

Moda na aranżowanie wnętrz starych magazynów i fabryk zrodziła się w Nowym Jorku. Początkowo było to niedrogie rozwiązanie, jednak szybko stało się modne i rozpowszechniło się w państwach na wszystkich kontynentach. Obecnie jest synonimem awangardy i oryginalności. A czym charakteryzują się wnętrza loftowe? Przede wszystkim niebanalnym połączeniem powierzchni betonowych lub ceglanych z nowoczesnymi formami mebli i dodatków. W aranżacjach loftowych przewagę ma kolor biały, który rozjaśnia i nadaje świeżości pomieszczeniom. Nie bez znaczenia jest również olbrzymia powierzchnia i otwarta przestrzeń, bez których loft nie mógłby istnieć. Coraz częściej styl ten jest przenoszony ze starych fabryk do nowych mieszkań, które specjalnie wykańcza się betonem i cegłami, aby uzyskać wyjątkowy charakter wnętrza loftowego.