Uporządkowane wnętrze – ukrycie kabli od sprzętów RTV

Korzystanie z kina domowego, konsoli i dekodera to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, jednak taka ilość sprzętu wiąże się przede wszystkim z jednym – ogromną ilością kabli. Schowanie ich za szafką nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, a przede wszystkim nie zawsze jest możliwe. Istnieje jednak kilka patentów, które pozwolą zrobić z nimi porządek raz na zawsze.

Jeśli nie masz pomysłu na schowanie kabli, zmniejsz ich ilość

W przypadku braku możliwości stworzenia tunelu w ścianie lub schowania kabli w szafce RTV pod telewizorem, najlepszym rozwiązaniem będzie zredukowanie ich liczby. Zastanów się, czy na pewno korzystasz ze wszystkich sprzętów. Być może odtwarzacz DVD nie jest tak konieczny – jeśli posiadasz konsolę, na niej możesz odtwarzać płyty. Dobrym sposobem jest również wykorzystanie sprzętów, które mają Bluetooth. Bezprzewodowe działanie równa się zero kabli. Oczywiście nie z wszystkich elementów kina domowego można korzystać w ten sposób, ale w niektórych przypadkach, jak na przykład głośniki sprawdzi się świetnie.

chinch

Telewizor na ścianie – jak zamaskować nieestetycznie wiszące kable?

Powieszenie telewizora na ścianie to sposób na to, by wnętrze prezentowało się stylowo i nowocześnie. Ale zaraz! Co z wiszącymi kablami? I na to znalazł się sposób. W ścianie, na której zawisnąć ma posiadany sprzęt RTV stworzyć należy niewielki tunel na kable. Korytko takie powinno mieć około 7-10 centymetrów szerokości, by pomieścić wszystkie kable. Na samej górze, za telewizorem oraz przy podłodze powinny znajdować się otwory, przez które można wymienić niepotrzebne lub zepsute kable. Jeśli przewody są dłuższe niż tunel, na samym dole należy je zwinąć, zabezpieczyć przed rozwijaniem używając taśmy lub trytytek i schować za szafką.

Kable od głośników – czy jest na nie sposób?

To najbardziej uciążliwy i najtrudniejszy rodzaj przewodów do ukrycia. Jeśli sprzęt RTV nie działa bezprzewodowo, poprowadzenie do nich okablowania jest konieczne. Wygląda to nieestetycznie, a przewody znajdujące się pod ścianą bardzo rzucają się w oczy. Rozwiązaniem dla tego problemu jest ukrycie kabli w listwie, jeśli na podłodze znajdują się panele. To łatwy sposób, choć czasochłonny, daje jednak oczekiwany efekt. Podobnie w przypadku wykładziny. Kabel należy umieścić tuż pod nią bardzo blisko ściany – dzięki temu będą niemal niezauważalne.

jack

Kable jako dekoracja?

Ciekawym i niezwykle kreatywnym rozwiązaniem jest wykorzystanie kabli jako formy ozdobnej. Okazuje się, że kable nie muszą stanowić problemu i nie muszą być nudne. Producenci kabli dla sprzętów RTV stworzyli przewody w różnych kolorach, o różnych fakturach i wzorach. Można je wykorzystać w celu stworzenia ciekawego motywu na ścianie. Oryginalnie prezentować się będzie zarys panoramy miasta, geometryczny wzór lub abstrakcyjne kształty. To świetny sposób w sytuacji, kiedy wszystkie wyżej wymienione metody są niemożliwe do wykorzystania lub chce się stworzyć we wnętrzu niepowtarzalny motyw.

Tekst przy współpracy ze sklepem Elektromaniacy.