Jakie wybrać klocki dla dziecka?

Wśród zabawek dziecięcych bardzo dużą popularnością cieszą klocki. Bawią się nimi zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w każdym wieku. Nawet niemowlaki wykazują chęć zabawy klockami, jednak w ich przypadku wybór odpowiednich nie jest prosty. Pierwsze klocki niemowlaka powinny być bowiem dopasowane do wieku, nie warto zatem kupować ich na zapas w nadziei, że w końcu do nich dorośnie. Taki maluszek ma swoje specyficzne potrzeby, również w kwestii zabawek. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Najważniejszą sprawą w kontekście zakupu zabawek dla niemowląt jest to, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Zabawki nie mogą być bowiem złożone z małych części, które maluch może z łatwością połknąć. Dzieci w tym wieku chętnie biorą do buzi wszystkie możliwe przedmioty, zatem klocki (https://www.landtoys.pl/pl/c/Klocki/260) powinny być na tyle duże, aby żaden ich element nie mógł oderwać się podczas zabawy i spowodować zakrztuszenie. Co więcej, klocki, jak i wszystkie zabawki powinny posiadać odpowiednie atesty, zatem warto je kupować w sprawdzonych sklepach. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są klocki, teoretycznie nie ma przeciwwskazań, aby malec bawił się drewnianymi, jednak niemowlaki chętnie przebywają w pozycji leżącej, co grozi wypadnięciem zabawki i uderzeniem się dziecka.

Sprawdź także: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Zabawki_Zabawki-dla-chlopcow-1257.html

Sensoryczne i gumowe

Niemowlęta uwielbiają takie zabawki, które pozwolą im lepiej poznawać świat. Dobrym pomysłem będzie więc zakup klocków gumowych, które maluszek może wziąć do rączki czy buzi. Niektórzy producenci idą jeszcze dalej i proponują niemowlętom klocki sensoryczne czy nawet interaktywne. W rzeczywistości taki zakup jest dobrym rozwiązaniem, jeśli dziecko nie posiada zbyt wiele zabawek tego typu. Istnieje bowiem ryzyko przebodźcowania malucha, który zamiast ćwiczyć układanie klocków będzie przywiązywał zbyt dużą uwagę do ich dodatkowych funkcji. Klocki mogą jednak służyć celom edukacyjnym. W takim przypadku warto wybierać modele ze słowami czy liczbami, dzięki czemu maluszek będzie miał okazję uczyć się i poznawać świat przez zabawę. 

Przy współpracy: Hurtownia zabawek LandToys