Najlepsze zabawki dla dziewczynek

Pierwsze lata życia dziecka to bez wątpienia czas, kiedy maluch poznaje otaczający go świat. Nauka chodzenia oraz pierwsze wypowiedziane słowo to wyzwanie dla każdego rodzica. Małe dziecko większość swojego dnia spędza na zabawie, dlatego rodzice starają się jak najbardziej urozmaicić ten czas, obdarowując malucha regularnie nowinkami ze świata zabawek. Zwłaszcza kiedy zbliża się większa okazja typu urodziny bądź święta, bliscy zastanawiają się co tym razem podarować przykładowo córce. Jakie są najlepsze rodzaje zabawek dla dziewczynek?

Najlepsza przyjaciółka córki

Lalka to nieodłączna przyjaciółka każdej dziewczynki. Jeszcze przed wojną nasze babcie nosiły ze sobą szmaciane odpowiedniki dzisiejszych lalek. Obecnie rynek dziecięcych zabawek jest tak rozwinięty, że wybór odpowiedniej figurki dla dziecka może przyprawić o zawrót głowy. Dostępne modele to popularne bobasy z funkcją płaczu oraz możliwością karmienia i przebrania pieluszki. Niektóre lalki wyposażone są w czujnik ruchu, który w momencie jego aktywacji uruchamia płacz bądź śmiech dziecka. Do takich zabawek najlepszymi akcesoriami są domki dla lalek (https://www.landtoys.pl/pl/c/Domki-dla-lalek/380) oraz wózki, dzięki którym bez problemu można przeprowadzić popularną wśród dzieci zabawę w dom. Oprócz bobasów równie chętnie wybierane przez rodziców są lalki typu barbie, które wyglądem przypominają już starsze nastolatki oraz kobiety. Takie figurki mogą przypaść do gustu większym, kilkuletnim dziewczynkom. Producenci co roku ulepszają funkcje takich lalek, obecnie znaleźć można barbie, które śpiewają, pływają, mają włosy, które zmieniają kolor oraz jeżdżą na rolkach. To tylko kilka z dostępnych opcji, popularne również ostatnio stały się lalki wzorowane na bohaterkach znanych, dziecięcych bajek.

Zabawkowa konstrukcja

Czasem dziecku nie wystarczy tylko lalka, aby wspomniana wcześniej zabawa w dom mogła dojść do skutku, potrzebny może być z prawdziwego zdarzenia dom dla lalek. Najlepsze modele to obecnie kilkupiętrowe, pokaźnych rozmiarów konstrukcje. W domku takim znaleźć można meble jak w prawdziwym mieszkaniu, takie jak sofa, szafa, stół z krzesłami, a nawet sprzęty AGD. Domki dla lalek buduje się najczęściej z bezpiecznego, stabilnego tworzywa jakim jest drewno, a najdroższe egzemplarze to te ręcznie malowane. Wykonanie konstrukcji takiej budowli nie jest trudne, dzięki czemu bez problemu może wykonać ją w domowych warunkach każdy tata. Taki prezent to najlepsza forma podarunku na każdą okazję, nawet na dzień dziecka, który zbliża się już wielkimi krokami.

Przy współpracy: https://www.landtoys.pl/