Czym jest telewizja przemysłowa?

Telewizja przemysłowa inaczej nazywana jest telewizją o obwodzie zamkniętym, co w przełożeniu na język angielski daje nam Closed-Circuit TeleVision, czyli skrót CCTV. Jej głównym przeznaczeniem jest przesył danych audio-wizualnych oraz podniesienie poziomu poczucia bezpieczeństwa jej użytkownika. Dobrze dobrane systemy telewizji przemysłowej mogą pomóc w uchwyceniu przestępcy, określeniu jego tożsamości czy odtworzeniu przebiegu zdarzeń. Dodatkowo taka kamera może pomóc w przeanalizowaniu przebiegu ataku terrorystycznego w większych instytucjach, takich jak lotnisko czy dworzec kolejowy.

Monitoring bezprzewodowy

Monitoring bezprzewodowy można podzielić na grupy w zależności od tego w jaki sposób odbywa się przesył danych i na jakiej podstawie działa system nadzorujący. Podstawowe kamery pozbawione dodatkowych udogodnień przeprowadzają przesył sygnału analogowego CVBS poprzez modulację FM i wykorzystują do tego kabel koncentryczny podatny na zakłócenia. Jeśli zależy nam na jakości przesyłu danych lepszym rozwiązaniem będzie w takim przypadku system cyfrowy, czyli kamery IP.

Długość pasma radiowego

Interesującą metodą podziału bezprzewodowej telewizji przemysłowej jest podział uwzględniający długość pasma radiowego, na którym dana telewizja pracuje. Pasma możemy podzielić na 2,4 GHz oraz 5 GHz. Bardzo często zdarza się, że to właśnie domowe sieci wykorzystują pasmo 2,4 GHz, które jest uznawane za wysoce eksploatowane pasmo. Jeśli zależy nam na jakości przesyłu danych znacznie lepiej jest zdecydować się na pasmo 5 GHz.

Polecamy także -> https://lores.pl/

Cena?

Wybierając odpowiednią telewizję przemysłową warto zwrócić uwagę na cenę. Czasem niższa cena sprawia, że zakup wydaje nam się atrakcyjniejszy, jednak w kwestii bezpieczeństwa może być on bardzo niejakościowym i nierozważnym wyborem. Dodatkowa tani system monitoringu może sprawić, że znacznie częściej będzie wymagał naprawy i konserwacji, przez co finansowo będziemy bardziej stratni, niż gdybyśmy wcześniej zainwestowali trochę więcej w zakup droższej kamery. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejszą i priorytetową sprawą. Pozostałe kwestie powinny zejść na drugi plan.

Przy współpracy ze sklepem Elektromaniacy.