Wykorzystanie pilota uniwersalnego do urządzeń RTV

Generalnie, piloty kojarzą nam się jednoznacznie z telewizorami. Tak przynajmniej było jeszcze kilka lat temu, zanim na popularności zaczęły zyskiwać dostępne na rynku piloty uniwersalne. Określenie uniwersalne jest tu nieprzypadkowe, bo takie urządzenie z założenia ma obsłużyć – telewizor, wieżę, a także odtwarzacze DVD/Blu-ray.

Piloty w trzech odsłonach

Generalnie segment tego sprzętu należy podzielić na trzy zmienne. Po pierwsze chodzi o piloty z najtańszej kategorii. Popularne jest tu urządzenie 12 w 1, który pozwala na łatwe zarządzanie sprzętami RTV ze swojego poziomu. Oczywiście nie mówimy tutaj o jakości na wysokim poziomie i świetnych materiałach wykonania, jednakże jeśli mamy starszy telewizor i nie chcemy inwestować dużo środków w takie akcesorium, będzie to zdecydowanie rozwiązanie idealne. Choć tu ryzykownym czynnikiem jest fakt, że ze Smart TV już raczej nie popracuje. Sprzęt ten pochodzi sprzed epoki, która panuje teraz. Ale podkreślmy – dla starszych modeli, będzie świetny.

Piloty do maksymalnie 100 pln

To segment, który obsługuje już szerszy zakres urządzeń i często trzeba tu zaznaczyć, że mamy do czynienia z dużym wyborem marek. Konkretnie, chodzi tutaj o szeroki zakres funkcjonalności. Bo mamy do czynienia z bezproblemową obsługą takich funkcji jak oglądanie filmów tryb 3D, czy też przeglądarka internetowa w telewizorze. Takie piloty oferuje Samsung, LG i wielu innych producentów. Trzeba podkreślić, że cały czas ten segment się rozwija, dlatego nie będzie problemem zakup konkretnego i funkcjonalnego urządzenia, w jednocześnie przystępnej cenowej ofercie.

Piloty high-end

Najwyższy segment to piloty, które mogą cenowo dochodzić nawet do 1000 złotych. I tu nie ma zaskoczenia, że są przystosowane do najbardziej aktualnych technologii w telewizorach i innych odtwarzaczach. Takie piloty to już prawdziwe centa multimedialne dla domu. Rozwiązują nam problem użytkowania wielu urządzeń naraz, co ewidentnie będzie w stanie przełożyć się na konkretne i sensowne działania dla naszego zapotrzebowania. Warto także jeszcze przekonać się o tym, czy konkretny model pilota w takim segmencie, będzie dobrze dopasowane do naszego zapotrzebowania. Czasem może się okazać, że kupno pilota z najwyższej jakości będzie przestrzelonym rozwiązaniem, bo na przykład do sprzętów, które mamy w domu, wystarcz ten segment średni.