Jak posprzątać pokój hotelowy przy gościu?

Sprzątanie bywa mozolną i ciężką pracą, tym bardziej w hotelu, w którym do posprzątania mamy nie tylko jeden pokój, ale po dwadzieścia każdego dnia. Kiedy pokój hotelowy jest pusty, praca idzie sprawnie i całkowicie bezstresowo. Zdarzają się jednak sytuacje, w których przychodzi nam posprzątać przy obecnym w pokoju gościu. Wtedy też należy postępować rozważnie, ale wciąż dyskretnie i przestrzegać szeregu zasad. Jeśli i Ty zastanawiasz się, co trzeba zrobić aby skrupulatnie wysprzątać pokój hotelowy w obecności gościa, ten poradnik z pewnością jest dla Ciebie.

Wyższa ocena

Czystość bywa najważniejszym aspektem funkcjonowania hotelu lub pensjonatu, który sprawia, że wypoczynek staje się znacznie skuteczniejszy, a oceny hotelu biegną w górę szaleńczym sprintem. Sprzątając przy gościu warto jednak pamiętać o tym, że tymczasowi wynajmujący ponad wszystko cenią sobie ciszę, spokój oraz prywatność. Właśnie dlatego warto pozostawić większe sprzątanie na czas, gdy w pokoju nikogo nie będzie. Zanim więc wejdziemy do danego pokoju, jaki na ten moment został nam przydzielony, warto zapukać i wypowiedzieć słowa „obsługa hotelowa”. Nie uzyskując odpowiedzi możemy śmiało wejść, aby nieco bardziej posprzątać, jednak otrzymując zaproszenie warto upewnić się, czy gość akurat życzy sobie sprzątania. Jeśli sprzątamy pusty pokój, warto pozostawić na klamce zawieszkę informacyjną o pracach sprzątających wewnątrz pokoju i pozostawić wózek w korytarzu. https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html

Sprzątanie

Wchodząc do pokoju należy rozsunąć zasłonięte okna i go całkowicie wywietrzyć oraz sprawdzić stan umeblowania i wyposażenia. W razie wykrycia jakichkolwiek uszkodzeń czy usterek należy je natychmiastowo zgłosić do podmiotów, które zajmą się naprawą. Następnie należy opróżnić wszelkiego rodzaju popielniczki i śmietniki oraz poukładać rozrzuconą garderobę gościa. Dodatkowym zadaniem, jakie koniecznie należy spełnić jest starcie kurzu ze wszystkich powierzchni w pokoju, nawet z rzeczy gościa. Ważne jest jednak aby niczego nie uszkodzić, pozostawić wszystko w tym samym miejscu i niczego nie wyrzucać. Warto też pościelić łóżko i w razie potrzeby wymienić pościel na świeżą i czystą.

palma

Sprzątanie łazienek

Następnym punktem jest łazienka, która nie może pozostać brudna. W łazience należy posprzątać wszystkie resztki kosmetyczne, zabrudzenia i zanieczyszczenia biologiczne. Następnie koniecznie należy zabrać wszystkie brudne ręczniki, opróżnić kosz na śmieci, usunąć kurz oraz przeczyścić wszystkie powierzchnie chemicznymi specyfikami. Wszystko to z zachowaniem najwyższej dyskrecji. Ważnym elementem każdej hotelowej lub pensjonarskiej łazienki jest półka na kosmetyki znajdująca się pod lustrem. Warto ostrożnie zdjąć z niej kosmetyki gościa i całkowicie zetrzeć z niej wszelkiego rodzaju brud. Następnie należy przetrzeć lustro i ustawić kosmetyki na swoje miejsce.

Wszystko należy sprawdzić

Po zakończeniu prac łazienkowych warto jeszcze na moment wrócić do pokoju aby upewnić się, że wszystko zostało poprawnie wykonane i nie zostało jeszcze nic do zrobienia. Jeśli do tej pory okna były otwarte, należy je zamknąć. Po zakończonej pracy koniecznie pamiętaj o zgłoszeniu w recepcji, że pokój został całkowicie posprzątany. https://www.wszystko-do-hotelu.pl/

Polecamy także:
https://organicseries.pl/
https://www.beautyspaexpert.pl/