Kilka powodów, dla których hotel powinien prowadzić swojego własnego bloga

Dzisiaj mamy takie czasy, że ludzie po prostu nie wyobrażają sobie wyszukiwania informacji czy miejsc, bez wykorzystania internetu. A skoro internet, no to warto byłoby powiedzieć o takiej sprawie, że jeśli ktoś chce zostać znaleziony, powinien mieć swoją stronę. W branżach usługowych, a w szczególności w hotelarstwie, jest to przecież widoczne gołym okiem. Jeżeli nie ma oficjalnej strony hotelu, jest dramat. Przepada mnóstwo okazji. Ale przyjmijmy, że ktoś wie doskonale tym, że bez strony ani rusz. Tylko teraz pozostaje jeszcze jedna kwestia. Czy strona hotelu posiada pewien ważny element, bez którego trudno będzie skupić się na konkretnych rozwiązaniach, które będą się przekładały na zwiększenie zainteresowania naszym obiektem? A jeśli tak, to co to za element?

Blog jako dodatkowe wsparcie marketingu hotelu

W blogu chodzi przede wszystkim o dwie rzeczy. Po pierwsze, trzeba dostarczać na niego treść. Czyli tworzyć wpisy, nawet krótkie z tekstami czy wideo, ale konkretnie trzeba się będzie przyjrzeć jeszcze innej kwestii. Na blogu musi się pojawiać regularny content. To znaczy, trzeba ustalić jego regularną częstotliwość. Na przykład – jeden lub dwa wpisy w tygodniu. Po co to w ogóle robić? Blog ma być przestrzenią, która będzie niejako pokazywała hotel z jak najlepszej strony, ale chodzi też o to, żeby czasem pokazać kulisy. Pracowników, a także inne osoby, które współtworzą hotel. Pamiętajmy, że takie miejsca muszą naprawdę dzisiaj wyróżniać się z tłumu. A tak naprawdę blog jest niemalże bezpłatnym sposobem, aby dany hotel można było wypromować. Nie jest tak, że będziemy mogli sobie zapewnić jakieś konkretne rezultaty, kiedy będziemy się w stanie ograniczyć tylko na jednym kanale docierania do klientów.

czlowiek

Po co jeszcze jest blog?

To promocja i reklama, z pewnością, ale jest jeszcze jedna rzecz, która technicznie z perspektywy strony internetowej, będzie się wiązać z naprawdę konkretnymi elementami. Chodzi konkretnie o to, że dobrze prowadzony blog będzie się konkretnie wpisywał w element skutecznie prowadzonej strategii pozycjonowania. A jak wiadomo, im wyższa pozycja hotelu w wynikach wyszukiwania Google, tym lepsze będzie można znaleźć rozwiązania, które przełożą się na bardzo dobry wariant działań. Oczywistym, jest, że dzięki konkretnym i sensownym działaniom, zaplanowaniu contentu oraz doborowi odpowiednich kluczowych słów, można zdziałać dzisiaj na gruncie marketingowym prawdziwe cuda. Ale nie ma co na cuda liczyć, tylko naprawdę skupić się na tym by powstał blog. Jeśli nie wiemy jak się za to zabrać, można to zlecić komuś z zewnątrz. Wszystko jest do rozwiązania, trzeba tylko wygospodarować trochę czasu, aby przyjrzeć się temu tematowi.

Blog naprawdę będzie się w stanie się świetnie przydać w wielu kontekstach związanych p prowadzeniem hotelu. Przede wszystkim trzeba tutaj skoncentrować się na bardzo precyzyjnym zaplanowaniu tego jak i do kogo chcemy kierować treści aby były one rzeczywiście skutecznym elementem prowadzenia komunikacji z klientami oraz odbiorcami.

Tekst przy współpracy z https://www.wszystko-do-hotelu.pl/.