O czym należy pamiętać prowadząc hotel tak, aby klienci czuli się zadbani i chętnie wracali?

Hotel to nie tylko budynek i jego pokoje. Aby nasze przedsiębiorstwo działało prężnie, a goście napływali drzwiami i oknami, musimy mieć na uwadze również przeróżne udogodnienia dla odwiedzających nasz obiekt noclegowy. Szczególnie należy zadbać, by każdy pokój, w którym zakwaterujemy naszego gościa hotelowego, był zadbany. Po opuszczeniu pokoju przez gościa trzeba dokładnie wysprzątać każdy kącik pomieszczenia, a także dzień przez przyjazdem nowego klienta, warto sprawdzić jeszcze raz czy wszystko na pewno jest w porządku, m.in. czy działają żarówki, telewizor, w jakim stanie są sprzęty itd. 

Dodatkowe udogodnienia pokoi

Jeżeli prowadzimy hotel, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zapewnienie w każdym pokoju czajnika, suszarki, miękkie pantofle do pokoi, dodatkowych ręczników dla gości, drobnej zastawy stołowej. Koszt takich przedmiotów nie jest wygórowany, a z pewnością sprawi, że gość hotelowy będzie zdecydowanie bardziej zadowolony z pobytu. 

Ponadto, wyjątkowo trafnym pomysłem są kosmetyki dla gości, o których koniecznie należy wspomnieć jako o dodatkowym wyposażeniu pokoju. Będzie to na pewno wygodna opcja dla naszych klientów, którzy po prostu będą mogli wziąć ze sobą lżejszy bagaż, a dla nas – świetny sposób na marketing oraz zachęcenie do zatrzymania się akurat w naszym obiekcie noclegowym. 

Jakie kosmetyki warto zakupić do pokoju hotelowego?

Świetnym pomysłem będą kosmetyki do kąpieli (https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html) takie, jak żel pod prysznic, szampon, odżywka do włosów (czy, jeśli posiadamy wannę, płyn do kąpieli). Należy pamiętać jednak, aby miały dość uniwersalny zapach tak, żeby mogły być używane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, a także aby nie uczulały. Warto również nabyć szczoteczki do zębów zapakowane hermetycznie oraz pastę do zębów. Nie możemy też zapomnieć o mydle do dłoni. Wspaniałe rozwiązanie stanowić będą także podpaski i tampony dla kobiet, np. trzymane w automacie czy szafce w pokoju. 

Przy współpracy: WDH