W co wyposażyć hotel?

Jakie czynniki mają wpływ na standard hotelu i ilość gwiazdek? Zależy to między innymi od wielkości pokoi, wyposażenia (telewizor, klimatyzacja), dodatkowych usług (strefa spa, siłownia), ale również dostępności akcesoriów takich jak kosmetyki hotelowe. W hotelach jedno- i dwugwiazdkowych kosmetyków raczej nie ma, natomiast tam, gdzie mamy do czynienia z trzema i więcej gwiazdkami to już obowiązek. Wydatek właścicieli jest niewielki, natomiast korzyści znaczne. Znajdujące się w łazienkach kosmetyki (dobrej jakości) świadczą o marce hotelu oraz budują pozytywny jej wizerunek. Wiele osób zarządzających hotelami zastanawia się jednak, jaki produkt będzie najodpowiedniejszy. Co wybrać z tak szerokiej oferty?

Wielkość kosmetyków

Zakup kosmetyków (https://www.wszystko-do-hotelu.pl/kosmetyki-hotelowe.html) do domu i hotelu różni się. W tym drugim przypadku nie stawiamy na wydajność, tylko potrzeby gości hotelowych. Podróż zwykle nie trwa długo, dlatego pobyt w obiekcie hotelowym to zaledwie kilka dni. W związku z tym goście nie potrzebują pełnych butelek szamponów ani żeli pod prysznic, tylko ich mini wersje. Ponadto coraz więcej znanych producentów kosmetycznych oferuje wersje swoich produktów dla hoteli i pensjonatów. Część z nich stawia również na praktyczne dozowniki, które łatwo można zamontować pod prysznicem lub przy wannie. Takie rozwiązanie jest korzystne obustronnie, ponieważ klienci korzystają do woli z dostępnych kosmetyków, nie obawiając się, że płynu zabraknie, a obsługa hotelowa nie musi codziennie uzupełniać zużytych opakowań, wymieniając je na nowe. Wystarczy uzupełnianie butelek po wyjeździe gości.

Absolutne minimum i wersja premium

Poza wielkością opakowań, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie kosmetyki koniecznie muszą się znaleźć w hotelowej łazience. To zależy przede wszystkim od standardu hotelu. W obiektach z dwoma i trzema gwiazdkami są to: mydło (w płynie lub kostce), szampon do włosów, żel pod prysznic. Dodatkowym elementem może być czepek hotelowy. Wraz z wyższym standardem, rośnie również wyposażenie hotelowe. W obiektach cztero- i pięciogwiazdkowych goście mogą otrzymać balsam do ciała, zesatwy do golenia czy mycia zębów.

Przy współpracy: Wszystko do hotelu