Sposób na sen – słów kilka o sypialni

Osoby wybierające do swojej sypialni materac do łóżka, na którym będą sypiali mają do swojej dyspozycji wyjątkowo rozległą propozycję wielu różnorakich materacy spełniających ich oczekiwania nadających się w doskonały sposób do komfortowego wypoczynku podczas snu. Dla wielu z osób poszukujących obecnie odpowiedniego materaca do ich potrzeb problem może stanowić nie brak materaca, ale to jaki wybrać żeby ich organizm potrafił w jak najlepszy sposób się zregenerować w trakcie snu.

Jakość wybieranego przez nas materaca ma bardzo duże znaczenie dla ergonomii naszego snu i to, w jakim humorze i z jakim nastawieniem wstaniemy następnego dnia. Nie jest tajemnicą, że źle spędzona noc to nieudana noc, a co za tym idzie nasza energia jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku gdybyśmy sypiali na wygodnym materacu. Aby tego uniknąć należy, zatem wybrać taki rodzaj materaca, który będzie nam gwarantował pełen komfort wypoczynku i wyśmienity relaks w trakcie snu.

pies-na-lozkuOczywiście żeby nasz sen był jak najbardziej odpowiedni i zdrowy dla naszego organizmu warto jest zadbać nie tylko o umiejętnie wybrany materac do łóżka. Na jakość naszego snu i zwiększony komfort wypoczynku bardzo duże znaczenie będzie miał również nasz styl życia i to, w jaki sposób się zachowujemy przed pójściem spać. Jeżeli na przykład do bardzo późnych godzin nocnych korzystamy z komputera lub laptopa wykonując jakąś pracę lub grając w gry nie dziwmy się, że nasza jakość snu ulegnie znacznemu pogorszeniu i po położeniu się do łóżka nie będziemy mogli jeszcze dłuższy okres zasnąć.

Pragnąc żeby możliwie szybko zapaść w objęcia Morfeusza warto pamiętać o tym żeby nasz stan emocjonalny był odpowiednio wyciszony. W tym celu najlepiej będzie, jeżeli przed udaniem się do łóżka wypijemy ciepłe kakao lub jakąś herbatkę z ziółek o działaniu rozluźniająco wyciszającym. Spożycie takiego napoju przed snem pozwoli dla wielu osób znacznie szybciej usnąć i dobrze wypocząć podczas snu.

Również wieczorny spacer, na który się udamy 2-3 godziny przed położeniem się do łóżka może sprawić, że dużo łatwiej przyjdzie nam zasnąć niż w przypadku nudnego przesiadywania przed telewizorem. Niezastąpionym i bez wątpienia najbardziej niezawodnym sposobem na uśnięcie jest jak zawsze poczytanie dobrej książki. Oczywiście warto zadbać o to żeby jej akcja nie była na tyle wciągająca, że po sięgnięciu po książkę nie położymy się spać dopóki jej całej nie przeczytamy, co może czasem trwać do białego rana 😉 Ale na pewno warto odejść od nawyków sprawdzania telefonu czy tabletu zaraz przed snem. Niebieskie światło skutecznie uniemożliwi nam łatwe zaśnięcie dlatego dobrze jest przestawić się na czytanie książek. Na początku może nie być to łatwe, ale dość szybko powinniśmy wyrobić sobie rutynę czytania przed snem.